Ljusstakar mässing
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-talets början, mässing, var och en för tre ljus, stommen med dekor av olympisk flamma, på kvadratiska bas, på fyra klotformade fötter, höjd ca 51 cm
Något sneda, en med lagning till armen, ställvis anlöpning, rester av ljusvax, slitage
561490
2018-08-02