Ljusstakar mässing

Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-talets början, mässing, var och en för tre ljus, stommen med dekor av olympisk flamma, på kvadratiska bas, på fyra klotformade fötter, höjd ca 51 cm

Något sneda, en med lagning till armen, ställvis anlöpning, rester av ljusvax, slitage

561490

2018-08-02