Aladåbform
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALADÅBFORM samt trattar i koppar, 4 dlr, 1800-tal, aladåbformen är ca 15 cm hög, största tratten är ca 20 hög samt med en diameter på 23 cm
Aladåbformen saknar ett handtag samt har ett buckligt lock, bruks och åldersrelaterat slitage
561500
2018-08-02