Puderdosa Estrid Ericson och handspegel

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PUDERDOSA och HANDSPEGEL, tenn, tidigt 1900-tal, puderdosan av Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, dekor av flätmönster, stämplad med änglamärket samt E 8, diameter 11, handspegelns längd 23 cm

Repor

561514

2018-08-12