Väggtelefon L.M. Ericsson 1900-talets första hälft
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGTELEFON, "Järnvägstelefon", L.M. Ericsson & Co, 1900-talets första hälft, svartlackerad kopparplåt, telefonlur i bakelit och förnicklad metall, märkt L.M. Ericsson & Co Stockholm, höjd ca 56,5 cm
Slitage. Färgbortfall.
561544
2018-08-02