Paul Kedelv golvvas

Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas
Paul Kedelv golvvas

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PAUL KEDELV (1917-1990), golvvas, glas, Flygsfors 1950-tal, formgiven till Helsingborgsutställningen 1955 (H55), dekor i blågrått mot opalvit fond, höjd ca 57,5 cm

Smärre repor, obetydligt färgbortfall

561597

2018-08-03