Troligen unik vas av Vicke Lindstrand
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, lergods, Upsala Ekeby 1940-tal, glaserad i blått med dekor av ristade ränder, troligen unikat/originalarbete, stämplad EKEBY V.L., höjd ca 27,5 cm
Möjligen lagning runt foten
561603
2018-08-03