Troligen unik vas av Vicke Lindstrand

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, lergods, Upsala Ekeby 1940-tal, glaserad i blått med dekor av ristade ränder, troligen unikat/originalarbete, stämplad EKEBY V.L., höjd ca 27,5 cm

Möjligen lagning runt foten

561603

2018-08-03