Golvlampa 1930-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1930-tal, fot av polerat stål och svartlackerat trä, längst ned fötter av polerat stål, tre ljuspunkter som lyser nedåt, en ljuspunkt lyser uppåt, plisserad skärm av ljus textil, höjd ca 146 cm
PROVENIENS: Villa Parkudden, Djurgården, Stockholm
Slitage, mindre färgbortfall, skärm med fläckar och mindre skador, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion
561615
2018-08-03