Oljemålning av Pro Hart

Oljemålning av Pro Hart
Oljemålning av Pro Hart
Oljemålning av Pro Hart
Oljemålning av Pro Hart
Oljemålning av Pro Hart
Oljemålning av Pro Hart

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

PRO HART (1928-2006, Australien), Kängurur drickande vatten, signerad PRO HART, olja på pannå, ca 33x44 cm

PROVENIENS: Gåva 1973 till nuvarande ägare från Ian Wilfred Rice, australiensisk affärsman och politiker samt hans fru, vilken var dotter till dåvarande borgmästaren i Melbourne. Rice har även varit ordförande i Carlton Football Club.

561616

2018-08-03