Pieter Bout och Adriaen Frans van Boudewijns
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PIETER BOUT (1658-1702) och ADRIAEN FRANS VAN BOUDEWIJNS (ca 1644-1711): Pastoral scen med herdar invid ruin, olja på pannå, 23x33 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Grevinnan Ann Marie Ramel, född Wachtmeister af Johannishus (1931-2017), Trolle Ljungby, Skåne, vidare i arv till nuvarande ägare
Pannå med sprickor
561656
2018-08-04