Svenskt Tenn Ljuskrona 1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVENSKT TENN, ljuskrona, 1900-tal, troligen tillverkad i Italien, 5-armad, stomme i mässing, klädd med pärlor, behängd med droppformade turkosa prismor och ljusmanschetter, höjd ca 60, diameter ca 40 cm

Bruksslitage, smuts, nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

561659

2018-08-03