Yngve Ekström ´´Lamino´´ fåtöljer
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtöljer, 1 par, med fotpall samt soffbord, Swedese, formgiven 1956, stomme och armstöd i ek, klädsel i fårskinn, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm, bordetshöjd ca 50 cm, diameter ca 46 cm
Slitage, fläckar, märken, missfärgningar, bordet med vättenskador
561665
2018-08-03