Wilhelm Kåge vaser "Tiara" och "Cararra"

Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), 2 vaser, "Tiara" samt "Cararra", Tiara: stengods, turkos glasyr med dekor av förgyllda band, stämpelmärkt, Cararra: stengods, vit glasyr med dekor av förgyllda band samt blommor, undertill märkt Cararra, höjd ca 14 respektive 16,5 cm

Slitage, smärre repor, smuts

561746

2018-08-04