Wilhelm Kåge vas

Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas
Wilhelm Kåge vas

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), vas av stengods, grönglaserad med förgylld dekor, Gustavsberg, signerad och daterad 1927, höjd ca 18 cm

Smärre glasyravslag på fotringen, krackelyr, smuts

561752

2018-08-04