Ovanlig stor fågelfigurin av Mari Simmulson

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MARI SIMMULSON (1911-2000), figurin av lergods i form av fågel, rödorange glasyr, stämplad UE SWEDEN 0169, höjd ca 30 cm

Fäst på plastsockel, benen med några repor

561756

2018-08-04