Retrovaser från 1950-talets Upsala Ekeby
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
INGRID ATTERBERG & ANNA-LISA THOMSON, vaser, 3 st, Upsala Ekeby 1950-tal, bl a modell Spiral och Paprika, modellnummer 1018, 2049, 2674, stämpelmärkta, olika former och glasyrer samt dekorer, höjd 22-26,5 cm
Kuntoraportti
Kvadratisk vas av Atterberg med mindre fotnagg, Paprika-vasen med glasyrmistor
561778
Päivämäärä:
2018-08-04