Retrovaser från 1950-talets Upsala Ekeby

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

INGRID ATTERBERG & ANNA-LISA THOMSON, vaser, 3 st, Upsala Ekeby 1950-tal, bl a modell Spiral och Paprika, modellnummer 1018, 2049, 2674, stämpelmärkta, olika former och glasyrer samt dekorer, höjd 22-26,5 cm

Kuntoraportti

Kvadratisk vas av Atterberg med mindre fotnagg, Paprika-vasen med glasyrmistor

561778

Päivämäärä:

2018-08-04