Ampel
Klubbat för:
3 400 SEK
4 000 SEK
AMPEL, 1800-talets slut, empirestil, 9 ljusarmar, med kottar upp och nertill, brons förgylld och mörkpatinerad, höjd ca 80, diameter 70 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage
561857
2018-08-05