Upsala Ekeby (7 dlr) vaser och blomhållare

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

UPSALA EKEBY, 7 dlr, bestående av 6 vaser och 1 blomhållare av lergods, 1930-/40-tal, djupstämplade EKEBY i botten, höjd ca 11-25 cm

Blomhållare smärre repor på glasyren, vinröda vasen kantstött, beiga vasen med relief dekor kanstött på ena hänkeln, blomhållare ej stämplad i botten, smuts

561878

2018-08-05