Upsala Ekeby 8 dlr vaser, ljusstakar m.m.
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPSALA EKEBY, 8 dlr, bestående av 2 vaser, 2 par ljusstakar, 1 fat och 1 blomhållare, av lergods, 1930-tal, den mindre klotvasen signerad Gertrud Lönegren, ljusstakarna med hänklar signerade Anna-Lisa Thomson, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 8-18 cm
Slitage, smuts, fat lite kantstött
561891
2018-08-05