Upsala Ekeby 8 dlr vaser, ljusstakar m.m.

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPSALA EKEBY, 8 dlr, bestående av 2 vaser, 2 par ljusstakar, 1 fat och 1 blomhållare, av lergods, 1930-tal, den mindre klotvasen signerad Gertrud Lönegren, ljusstakarna med hänklar signerade Anna-Lisa Thomson, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 8-18 cm

Slitage, smuts, fat lite kantstött

561891

2018-08-05