Upsala Ekeby 11 dlr vaser, ljusstake, servis m.m.
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPSALA EKEBY, 11 dlr, bestående av 3 vaser, 1 ljusstake, 6 dlr servis och 1 bläckställ, av lergods, 1930-tal, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 4,5-21,5 cm
Slitage, stora vasen med spricka, smuts
561894
2018-08-05