Sängstomme Lennartsnäs

Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs
Sängstomme Lennartsnäs

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SÄNGSTOMME, 1800-tal, gustaviansk stil, bemålad, skuren dekor, bäddmått ca 186x107 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Kuntoraportti

Renoverad, kompletterad, ytskador, färgbortfall

561920

Päivämäärä:

2018-08-06