Säng Lennartsnäs
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGSTOMME, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, bäddmått ca 186x93 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Sprickor, fanérbortfall, dekorbitar saknas
561929
2018-08-06