Allmogeskåp barock

Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock
Allmogeskåp barock

Klubbat för:

4 600 SEK

4 000 SEK

ALLMOGESKÅP, 1700-tal, barock, furu, bemålat med blomsterdekor, med järn beslag, en dörr med bakomliggande hyllplan, höjd ca 186, 146x53 cm

Slitage, märken, fläckar av färg, pedimenten och basen är senare, troligen 1800-tal, kompletterad, renoverad och ställvis lagad, senare måleri, ställvis röst på beslag

561935

2018-08-06