Upsala Ekeby keramikföremål
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPSALA EKEBY, 6 dlr, bestående av 3 vaser, 1 skål, 1 urna, samt. 1 skålfat, samtliga glaserat lergods, 1920- t.o.m 1960-tal,, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 9-21 cm
Fläckar och märken förekommer
561978
2018-08-05