Matsalsgrupp Hepplewhitestil

Matsalsgrupp Hepplewhitestil
Matsalsgrupp Hepplewhitestil

Klubbat för:

1 100 SEK

3 000 SEK

MATSALSGRUPP, 8 dlr, Hepplewhitestil, England, 1900-talets senare hälft, mahogny, matbord med 2 karmstolar, 4 stolar och vitrinskåp, stolarna klädda i plysch, stolarnas sitthöjd ca 49, mått bord höjd 75, längd 160, iläggsskiva ca 55, vitrinskåp höjd ca 185, 173x28,5 cm

Bruksslitage, repor, avslag på färg, fuktskador på bordskivan, smuts

562016

2018-08-06