Spegel och spegelbord nyrokoko
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL & SPEGELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, spegelbord med skiva av carraramarmor, profilerad, spegelns mått ca 177x84 cm, bordets höjd ca 80 cm, bredd ca 80 cm
Bruksslitage, krönets rocaille ej komplett, skador / avslag på krön, spegelns ram samt på bordets ben, sprickor i pastellaget på både spegeln samt bordet, smuts
562021
2018-08-06