Bordsur Lenzkirch 1900-talets första hälft
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, Lenzkirch, 1900-talets första hälft, klassicerande stil, fodral patinerad metall krönande figurin med jaktgudinnan Diana, ornamenterad urtavla i mässing, med slag,urvekr märkt Lenzkirch 2 Million, 38083, höjd ca 36 cm
Index på urtavla med slitage, nyckel medföljer, framsida sarg med gåvogravyr
562037
2018-08-07