Bordsur Lenzkirch 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, Lenzkirch, 1900-talets första hälft, klassicerande stil, fodral patinerad metall krönande figurin med jaktgudinnan Diana, ornamenterad urtavla i mässing, med slag,urvekr märkt Lenzkirch 2 Million, 38083, höjd ca 36 cm

Index på urtavla med slitage, nyckel medföljer, framsida sarg med gåvogravyr

562037

2018-08-07