Praktfat tenn
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, tenn, 1700/1800-tal, märkt med gravyr "ÈD MCD", diameter ca 42 cm
Bucklor, smärre bristning