Don Alberto Carlos brons Dali´s Head
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
DON ALBERTO CARLOS (född 1949): "Dali´s Head", bronsskulptur, signerad Don Alberto Carlos, No. 699-14, höjd ca 79 cm, roterande, med eldriven snurrfunktion
PROVENIENS: Från Museum Eroticas samlingar, Köpenhamn, 2009
562204
2018-08-08