Vas av Vicke Lindstrand 1950-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta 1950-tal, ovoid med snedställd mynning, klarglas med växtliknande dekor i underfång i grönt, beigegult och mörkviolett, signerad Kosta LU 2005 (LU =Lindstrand unik, vasen gjordes i liten upplaga under 1950-talets början), höjd 26 cm
Smärre slitage
562214
2018-08-08