Appliquer rokokostil
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
APPLIQUER, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt, mässing, med ett barn var i olika poseringar, elektrifierade, ursprungligen ljusstakar, höjd ca 33, bredd 22 cm
PROVENIENS: Britt-Marianne Nilsson, dotter till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.
Slitage, smuts, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
562220
2018-08-07