Appliquer rokokostil

Appliquer rokokostil
Appliquer rokokostil

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

APPLIQUER, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt, mässing, med ett barn var i olika poseringar, elektrifierade, ursprungligen ljusstakar, höjd ca 33, bredd 22 cm

PROVENIENS: Britt-Marianne Nilsson, dotter till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

Slitage, smuts, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

562220

2018-08-07