Kandelabrar 1800/1900 Royal Copenhagen Sommar
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark 1800/1900-tal, porslin, reliefdekor, fem ljusarmar, signerad, höjd 48 cm
Royal Copenhagen. To kandelabre af porcelæn, én ´Musselmalet´ nr. 1/13, hver med aftagelige arme til fire lys, rigt modelleret med blomster og bladværk, stammer med fugle og putti siddende på trepasfod. 1. sort. H. 48 cm.
Gammal lagning i en av armarna. Två trasiga manschetter.
562301
2018-08-08