Bord Biedermeier 1800-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, Biedermeier, 1800-tal, björk, 8 lådor i sargen, beslag av ben, höjd ca 70, diameter 84 cm
PROVENIENS: Adéle Elisabeth Uggla, född von Hofsten, 1847-1931, Villingsberg, Värmland
562373
2018-08-09