Bord Biedermeier 1800-tal

Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal
Bord Biedermeier 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

2 000 SEK

SPELBORD, Biedermeier, 1800-tal, björk, 8 lådor i sargen, beslag av ben, höjd ca 70, diameter 84 cm

PROVENIENS: Adéle Elisabeth Uggla, född von Hofsten, 1847-1931, Villingsberg, Värmland

562373

2018-08-09