Föremål i porfyr
Klubbat för:
4 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SOCKEL samt KON i porfyr (Blyberg), Älvdalen, 1800-tal, konen är i konturen svagt böjd, sockeln är ca 3 cm hög samt 13x13 cm, konen är ca 30,5 cm hög
Kuntoraportti
Sockeln med smärre kantnagg, konen med kantnagg
562445
Päivämäärä:
2018-08-09