Föremål i porfyr

Föremål i porfyr
Föremål i porfyr
Föremål i porfyr
Föremål i porfyr
Föremål i porfyr
Föremål i porfyr

Klubbat för:

4 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SOCKEL samt KON i porfyr (Blyberg), Älvdalen, 1800-tal, konen är i konturen svagt böjd, sockeln är ca 3 cm hög samt 13x13 cm, konen är ca 30,5 cm hög

Kuntoraportti

Sockeln med smärre kantnagg, konen med kantnagg

562445

Päivämäärä:

2018-08-09