Ljuskrona 1900-tal
2018-08-09
562511
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, mässingstome, delvis med pressad dekor, 8 ljusarmar, 10 ljuspunkter, höjd ca 87, diameter 67 cm