Famille verte kinesiskt skålfat

Klubbat för:

1 100 EUR

Utropspris

300 EUR

SKÅLFAT, Transition 1620-1683, famille verte,
dekor med blommor och bladverk, diameter 33,5 cm.

Små nagg, åldersrelaterat slitage.

562560

2018-09-01