Piedastal med ytterfoder Rörstrand

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIEDESTAL MED YTTERFODER, Rörstrand, porslin, jugend, omkring 1900, dekor i form av näckrosor, ytterfoder i form av näckros, totalhöjd ca 114 cm

Ytterfoder med spricka och nagg, krackelerad glasyr, missfärgning, mattad, fotring med glasyrbortfall, piedestal repor, krackelerad glasyr

562700

2018-08-15