Capodimonte figuriner
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAPODIMONTE, figuriner, 2 st, 1900-talets mitt, porslin, Italien, föreställande pojke och flicka i rokokokläder, med stämplar på undersidan, höjd ca 66 och 67 cm
Pojken med lagningar, ställvis förlust av förgyllning på sockeln, några mindre nagg, flickan saknar ett finger, slitage
562711
2018-08-11