Capodimonte figuriner

Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner
Capodimonte figuriner

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CAPODIMONTE, figuriner, 2 st, 1900-talets mitt, porslin, Italien, föreställande pojke och flicka i rokokokläder, med stämplar på undersidan, höjd ca 66 och 67 cm

Pojken med lagningar, ställvis förlust av förgyllning på sockeln, några mindre nagg, flickan saknar ett finger, slitage

562711

2018-08-11