Utagawa Kuniyoshi (1797-1861)
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UTAGAWA KUNIYOSHI (Japan, 1797-1861):1800-tal, träsnitt, diptyk, skådespelare, ca 37x50,5 cm, signerad i trycket, med kostnärssigill i form av stiliserat Kiri eller Kejsarträd och censurstämplar
Två blad omlott, smärre smutsfläckar, smärre väck
562776
2018-08-11