Bambupallar Sommar

Bambupallar Sommar
Bambupallar Sommar
Bambupallar Sommar
Bambupallar Sommar
Bambupallar Sommar
Bambupallar Sommar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LARSSON KORGMAKARE, modell "230", pallar, 1 par, 1900-talets mitt, stommar i bambu och rotting, bägge med dynor klädda i tyg "Aralia" formgivet av Josef Frank för Svenskt Tenn. höjd ca 36 cm

Bruksslitage, tyget blekt

562806

2018-08-12