Larsson Korgmakare bambufåtöljer Sommar

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LARSSON KORGMAKARE, modell "230" (även kallad "Badhusstolen"), karmstolar, 1 par, 1900-talets mitt, stomme i bambu och rotting, bägge med textildyna klädd i textil "Aralia" formgiven av Josef Frank, sitthöjd ca 38 cm

Bruksslitage, tyget blekt

562807

2018-08-12