Larsson Korgmakare bambufåtöljer Sommar
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARSSON KORGMAKARE, modell "230" (även kallad "Badhusstolen"), karmstolar, 1 par, 1900-talets mitt, stomme i bambu och rotting, bägge med textildyna klädd i textil "Aralia" formgiven av Josef Frank, sitthöjd ca 38 cm
Bruksslitage, tyget blekt
562807
2018-08-12