Bord 1500-tal

Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal
Bord 1500-tal

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORD, ek, omkring 1500, renässans, kopplade ben, detaljer av smide, rikligt utskuren dekor, skiva med inläggningar av sköldpadda, ben och rotfanér, skivans mitt med kunglig vapensköld av Kastillien Léon, höjd ca 70, 126x66 cm

Renoverad och kompletterad, skador i skiva, delar/bitar/fanér från intarsia saknas

562820

2018-08-12