Väggplaketter 1960-tal

Väggplaketter 1960-tal
Väggplaketter 1960-tal
Väggplaketter 1960-tal
Väggplaketter 1960-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MARIA PHILIPPI, väggplakett, stengods med gul och blå glasyr, stämplad ´´Söholm, Danmark´´, 1965, tillsammans med en andra väggplakett, 1960-tal, stengods, med grön glasyr, monogramsignerad ´´AR´´, höjd ca 16.5 och 23 cm, längd ca 18 och 40.5 cm

Bruksslitage, mindre nagg, ställvis krackelyr

562933

2018-08-14