Koffert 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KOFFERT, s k Amerikakoffert, 1900-talets första hälft, grön med svarta lsiter, med beslag i gulpatinerad vitmetall, draghandtag i läder, höjd ca 65, 99x56 cm, etikett märkt Swedish American Line

Zustandsbeschreibung

Märken, ytslitage, klistermärken, skador, koffert är låst, nyckel saknas (olåst)

563043

2018-08-20