Stig Lindberg tallrikar "Löja" Sommar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), "Löja", tallrikar, 6 st, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm
Bruksslitage, något blekta, mikronagg kan förekomma
563082
2018-08-15