Stig Lindberg tallrikar "Löja" Sommar

Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar
Stig Lindberg tallrikar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), "Löja", tallrikar, 6 st, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm

Bruksslitage, något blekta, mikronagg kan förekomma

563082

2018-08-15