Anders Olson skulptur
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDERS OLSON (1880-1955): Naken kvinna, signerad A Olson, gjutarstämpel Rosengrens Limhamn, brons, höjd ca 23,5 cm
PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling
563122
2018-08-16