Måttstockar samt vinkelhake

Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake
Måttstockar samt vinkelhake

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÄTINSTRUMENT, 1800-tal, Smith, England, mässing, i läderklädd originalask, asken märkt E.Prytz, TUMSTOCKAR, 3 st, 1800-tal, England, trä, bl a märkta T. Aston, en tumstock märkt John A Peterson, Trollhättan 1/4 1832 samt J.AP. majviken 1838, längsta längd ca 23, askens mått 2x18x9 cm

Slitage, skador

563125

2018-08-20