Silvertumlare och silverbägare

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TUMLARE OCH SUPBÄGARE, silver, 1800-tal, supbägaren med otydliga stämplar och årtalsstämpel för 1812, graverad dekor av festonger och initialerna ILS och MOD, tumlaren med otydliga stämplar, höjd 3 och 13 cm, vikt ca 63 gram

Något ojämna, oputsade, tumlaren med mindre bristning

563180

2018-08-17